TRÄNINGSTIDER

Vi hoppas att samtliga känner sig nöjda med sina tider. Har ni några frågor eller synpunkter kontakta Kristian Tolvhed, Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den. /0730-215131. Vi reserverar oss för eventuella ändringar.

OBS: UTOMHUSTRÄNING VECKA 34-36. TIDER ENLIGT SCHEMAN (MED VISSA SPECIALFALL FÖR TIDER UTE)

Välj träningsalternativ nedan:

  • BYSKOLAN

  • KILLEBÄCKSKOLAN

  • STAFFANSTORPSHALLEN

  • VEBERÖDSHALLEN - VARDAGAR

  • VEBERÖDSHALLEN - HELG

Lördag

09.00-10.00
Alexander Johnmark
Johannes Johnmark
Gustav Setterhill

Tränare: Johanna Nilsson
Hjälptränare: Edvin Ahlström

 

 
 Tisdag

 Torsdag

Fredag

 
   15.00-16.00
Casper Mårtensson
Emil Jacobsson
Linus Finnhult
Svante Jernryd
Olle Grip
Erik N Tall

Tränare: Erik Nilsson/Johanna Nilsson
16.00-17.00
Finn Nilsson
Svante Jernryd
Oscar Tolvhed
Felix Levin Tolvhed
Johannes Hansson
Carl Bergstedt
Liv Mazur
Morris Hagelsteen

Tränare: Kristian Tolvhed/Erik Nilsson

16.00-17.00
Luna Hagelsteen
Klara Jacobsson
Alice Ahlström

Tränare: Johanna Nilsson
Hjälptränare: 

16.00-17.00
Markus Kloow
Johannes Hansson
Philip Bjarell
Alexander Haglind
Liv Mazur
Arvid Lindskog


Tränare: Edvin Ahlström/Johanna Nilsson

17.00-18.00

17.00-18.00
Vincent Plathán
Oscar Lindgren
Samuel Erjefält
David Weineisen
Ludvig Billberg
Sten Stadmark
Rahul Iyer
Alexander Henriksson


Tränare: Emil Ronkainen/Alexander H Friis

17.00-18.00
Arvid Höjer
Viktor Härlin
Carl Almén


Tränare: Emil Ronkainen

 

Måndag
Bana 2
Måndag
Bana 3
Onsdag
Bana 2 (+3?)
17.00-18.30
Hampus Lindqvist
Edvin Ahlström
Alexander Hedegaard-Friis

Tränare: Kristian Tolvhed
17.00-18.30
Johanna Nilsson
Matilda Ekblad
Albin Ekblad
Casper F Isaksson

Tränare: Erik Nilsson

17:00-18:00
Alexander Wikfeldt
Erik Weineisen

Tränare: Erik Nilsson

18.30-20.00
Ulrika Sjöström
Elisabet Magnusson
Jenny Frej
Ann-Marie Jensen
Janet Schmidt

Tränare: Kristian Tolvhed/Erik Nilsson
18.30-20.00
Marie Bladh
Joshka Wessels
Christina Hedegaard-Friis
Janet van der Meulen


18.00-19.30
Albin Ekblad
Casper Fritzon-Isaksson
Matilda Ekblad
Hampus Lindqvist
Alexander H-Friis
Johanna Nilsson

Tränare: Erik Nilsson
20.00-22.00
HERRLAGSTRÄNING
20.00-22.00
HERRLAGSTRÄNING

19.30-21.00
Victoria Jernryd
Caroline Nilsson
Karolina Nilsson

Tränare: Erik Nilsson

Torsdag
Bana 1
Torsdag
Bana 2

 17.00-18.00
Elliot Svanström
Hannes Fernehall
Kasper Warfvinge
Yaël Kristav

Tränare: Kristian Tolvhed/Erik N

17.00-18.00
Albin Carlsson
Erik Weineisen
Fyodor Hoogeveen

Tränare: Kristian Tolvhed/Erik N
  18.00-19.00
Emil Nydensten
David Hasche
Melvin Carlsson
Felix Malmberg
Kevin Hedberg

Tränare: Kristian Tolvhed
  19.00-20.00
Virginie Leroux
Cecilia Carlsson

Tränare: Kristian Tolvhed

20.00-21.30
Anders Sjö
Lars Almqvist
Lotta Pistora
Magnus Selin
Peer Eriksson

Tränare: Kristian Tolvhed

20.00-21.30
Ulf Svensson
Henrik Ronkainen
Olof Jernryd
Staffan Ekström


Tränare: Kristian Tolvhed
Lördag
Bana 1
Lördag
Bana 2
09.00-10.30
Henrik Lüdicke
Bo Öster
Per Lindell
Magnus Olderius
Peer Eriksson

Tränare: Erik Nilsson/Kristian Tolvhed
09.00-10.30
Filip Jergle Almquist
Ralf Videve
Nikos Katsanikos
Balu Thiagarajan


10.30-12.00
Hannes Fernehall
Kasper Warfvinge
Yaël Kristav
Tarun Iyer

Tränare: Erik Nilsson/Kristian Tolvhed
10.30-12.00
Albin Carlsson
Elliot Svanström
Simon Castor
Elliot Eivers


SSTK - SÖDRA SANDBY TENNISKLUBB

Ordförande:
Magnus Dellrup
ordforande(at)sstk.nu

Kassör:
Södra Sandby TK
Christina Hedegaard-Friis
Box 21
247 21 Södra Sandby
kassor(at)sstk.nu

Chefstränare:
Kristian Tolvhed
0730-215131
kristian(at)sstk.nu

Webmaster:
Henrik Ronkainen 
0702-670165
styrelsen(at)sstk.nu